Deklaracja Dostępności
Zespół Przedszkoli Miejskich nr 6
w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://zpm6lodz.wikom.pl
- Data publikacji strony internetowej: .
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Na stronie znajdują się odnośniki do stron zewnętrznych, które nie są w pełni dostępne cyfrowo.
Treści nieobjęte przepisami
- Strona zawiera mapę dojazdu - mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
- Plik do pobrania pt.: "Standardy Ochrony Małoletnich" znajduje się w zakładce: dla rodziców, nie jest dostępny cyfrowo, dokument ten został wytworzony przez inny podmiot niż placówka. Niektóre fragmenty tekstu zostały zmienione ze względu na potrzeby placówki i konieczność dostosowania do procedur w niej obowiązujących. Placówka nie ma wpływu na formę dokumentu.
- Plik do pobrania pt.: "Instrukcja" znajduje się w zakładce: dla rodziców, nie jest dostępny cyfrowo, został wytworzony przez inny podmiot niż placówka.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: .
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia tabela podsumowująca badanie dostępności cyfrowej [.docx, 24.53 kB] .
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Katarzyna Nadrowska
- e-mail - kontakt@zpm6.elodz.edu.pl,
- telefon - 42 678 40 72.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Informacja Administratora o przetwarzaniu danych osobowych w związku ze złożeniem i rozpatrzeniem wniosku o zapewnienie dostępności cyfrowej". [.docx, 19.35 kB]
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszej placówki:
- Katarzyna Nadrowska dyrektor Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 6 w Łodzi
- adres: ul. Wierzbowa 6f, 91-426 Łódź
- e-mail: kontakt@zpm6.elodz.edu.pl
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych
Dostępność architektoniczna
Przedszkole Miejskie nr 39
Przedszkole Miejskie nr 39 w Łodzi znajduje się przy ul. Wierzbowej 6F. Wejście do budynku ze schodami.
Brak windy, pochylni i platform. Brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Posiada korytarz oraz schody prowadzące do piwnicy budynku. W korytarzach na parterze budynku znajdują się standardowe przejścia z których może korzystać osoba niepełnosprawna.
Od strony dostaw kuchennych znajduje się wyjście, które w razie konieczności może być użyte jako wyjście ewakuacyjne.
Osobą oddelegowaną do udzielania informacji jest dyrektor.
Wejście osoby z psem asystującym jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu spotkania. Warunkiem wejścia na teren placówki osoby z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz okazanie przez osobę z niepełno sprawnościami certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wymaganych i aktualnych szczepieniach weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku placówki z psem asystującym nie zwalnia osoby z niepełnosprawnościami z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Przedszkole Miejskie nr 52
Przedszkole Miejskie nr 52 w Łodzi znajduje się przy ulicy Zacisze 3/5
Do budynku przedszkola prowadzi główne wejście znajdujące się na ogrodzonym terenie przedszkola, prowadzi do niego 5 schodów bez podjazdów dla wózków. Od strony dostaw kuchennych znajduje się wyjście, które w razie konieczności może być użyte jako wyjście ewakuacyjne.
Przedszkole nie dysponuje poza terenem ogrodzonym miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych, miejsca parkingowe znajdują się w zamkniętej i ogrodzonej części terenu przedszkolnego, są dostępne po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrektorem przedszkola.
Osobą oddelegowaną do udzielania informacji jest dyrektor.
Budynek jest dwupoziomowy, nie posiada wind, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Posiada korytarz oraz schody prowadzące do piwnicy i na I piętro budynku. W korytarzach na parterze budynku znajdują się standardowe przejścia z których może korzystać osoba niepełnosprawna.
Wejście osoby z psem asystującym jest możliwe po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu spotkania. Warunkiem wejścia na teren placówki osoby z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz okazanie przez osobę z niepełno sprawnościami certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wymaganych i aktualnych szczepieniach weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku placówki z psem asystującym nie zwalnia osoby z niepełnosprawnościami z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.