"Jaś i Małgosia" - premiera bajki
26 maja dzieci z grupy Juniorów zaprezentowały przedstawienie teatralne o tematyce prozdrowotnej pt. "Jaś i Małgosia”, do której przygotowywały się od dłuższego czasu. Premiera bajki była dedykowana Rodzicom grupy IV – ej z okazji Dnia Mamy i Taty.
Absolutnie spektakularne przedstawienie miało bardzo jasne przesłanie. Zwróciło uwagę na problem bezpieczeństwa oraz poruszyło bardzo ważny temat zdrowego żywienia. Spektakl również zachęcał dzieci i Rodziców do sięgania po klasyczną literaturę dziecięcą, która szczególnie rozwija wyobraźnię i przenosi czytelnika w inny świat. Spektakl miał na celu zachęcić wszystkich do czytania książek i wierzymy, że tak też się stało.
Dzieci wystąpiły w pięknych kolorowych strojach oraz przy starannie przygotowanej dekoracji, która wprowadziła wszystkich w bajkowy nastrój. Przedszkolaki z wielkim przejęciem odegrały sceny z życia Jasia i Małgosi a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Przedstawienie dostarczyło wszystkim wielu radości i niezapomnianych wrażeń. Było także okazją do rozwijania talentów artystycznych dzieci, wzmacniania ich pewności siebie oraz umiejętności współpracy w grupie.
Wspaniała gra aktorska naszych przedszkolaków, ciekawa scenografia i charakteryzacja postaci sprawiły, że spektakl bardzo spodobał się Rodzicom.
Po owacjach na stojąco ze strony publiczności, dzieci zaprezentowały dodatkowo wzruszającą prezentację z okazji Dnia Matki i Ojca, celebrując wspólnie wartość Rodziny.
Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz zaangażowanym Rodzicom za wspaniały występ.
