"Papier czerpany"
09.06.2026r. dzieci z dwóch najmłodszych grup wybrały się na pieszą wycieczkę do Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 mieszczącego się przy ulicy Pomorskiej.
Przedszkolaki równym truchtem dotarły na miejsce gdzie czekała na nie fajna niespodzianka- warsztaty plastyczne „Papier czerpany”. Na początku dzieci musiały przygotować materiał do pracy, czyli porwać na małe kawałki ogromną stertę gazet! Następnie wzięły udział w zabawach z chustą animacyjną, co ucieszyło każdego przedszkolaka! Miały również okazję samodzielne wymieszać papier z gorącą wodą przy pomocy miksera- okazało się, że część dzieci dobrze wiedziała co i jak ma zrobić, ponieważ pomaga rodzicom podczas prac w kuchni. W otrzymanej masie zanurzały formy, na których po osuszeniu powstawał papier. Na koniec maluszki ozdabiały swoje arkusze zebranymi kwiatami- rumiankami, makami, trawkami, stokrotkami. Wykonane papiery zostawiliśmy do wyschnięcia- na wielkich, płaskich suszarkach. Powstały małe dzieła sztuki!!!
Wizyta w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 podobała się wszystkim obecnym dzieciom, już teraz umówiliśmy się na kolejny rok szkolny!!!
