Tuptusie i Smyki w Baśniowej Kawiarence
29 maja nasze Tuptusie i Smyki wybrały się do Baśniowej Kawiarenki na spektakl pt. ,,Mała księżniczka’’.
Piękna scenografia, niesamowita muzyka oraz bogactwo rekwizytów, którymi posługiwali się aktorzy przeniosły nas do dalekich Indii.
Nasze przedszkolaki z wielką uwagą śledziły losy dziewczynki – Sary, która musiała zmierzyć się z przeciwnościami, jakie postawił na jej drodze los. Bohaterka swoją postawą pokazała, że należy cieszyć się z drobnych rzeczy, być empatycznym dla innych, a wewnętrzna siła dziewczynki pomogła jej zdobyć przyjaciół i poradzić sobie z trudnościami.
Po spektaklu nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć lalki, którymi posługiwali się aktorzy w czasie przedstawienia i dowiedziały się z jakich materiałów zostały wykonane, a były to m. in. lalki stolikowe, ożywione filiżanki i dzbanek.
Była to niezwykła przygoda, która dostarczyła nam uśmiechu i wzruszeń
