Tuptusie w Porcie Lotniczym
W dniu 15 maja nasze Tuptusie wraz z przedszkolakami z najmłodszej grupy z PM nr 52 wybrały się na wycieczkę do Portu Lotniczego Łódź im. W. Reymonta.
Na lotnisku dzieci dowiedziały się czym jest odprawa biletowo-pasażerska oraz same miały okazję przejść przez stanowisko kontroli bezpieczeństwa, co dostarczyło nam wielu emocji. Następnie lotniskowym autobusem zwiedziły teren lotniska oraz podziwiały samoloty stacjonujące w hangarze szkoły lotniczej Bartolini Air. Przewodniczka wycieczki zachęcała dzieci do rozwijania swoich zainteresowań, aby w przyszłości móc wykonywać nawet najbardziej ekstremalne zawody tj. pilot samolotów pasażerskich lub awionetek. Dzieci były zachwycone wyglądem maszyn. Z zaciekawieniem wypatrywały również sokolnika, który ze swoim pupilem, był zajęty pracą polegającą na odstraszaniu zwierząt z terenu lotniska.
W dalszej części wycieczki odwiedziliśmy Strażnicę Lotniskowej Straży Pożarnej, gdzie mieliśmy okazję oglądać modele wykorzystywane do ćwiczeń wykonywanych przez strażaków. Panowie z Lotniskowej Staży Pożarnej opowiedzieli o swojej pracy, zaprosili dzieci do oglądania nowoczesnych wozów strażackich oraz zachęcali do wcielenia się w rolę strażaka w dostępnym ekwipunku tj. jak kask.
Dzieciom bardzo się podobały atrakcje, które przewidziane zostały w planie wycieczki, a my cieszymy się, że mieliśmy okazję odkrywać tajniki lotniska w miłym towarzystwie przedszkolaków i pań z PM nr 52. Bardzo Wam dziękujemy!
