Tydzień sportu
W dniach 4 – 8 maja zorganizowaliśmy dla przedszkolaków „Tydzień Sportu”. Inicjatywa ta miała na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Tydzień Sportu w przedszkolu był czasem intensywnego promowania zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i wspólnej zabawy. Przedszkolaki chętnie i z radością uczestniczyły w przygotowanych dla nich codziennych ćwiczeniach porannych, zabawach ruchowych, ćwiczeniach gimnastycznych oraz zabawach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym.
Odbyły się liczne zajęcia sportowe np.:
- „Gimnastyka dla smyka” - zajęcia ruchowe w ogrodzie przedszkolnym,
- „Tor przeszkód dla przedszkolaka" – zorganizowanie toru przeszkód w ogrodzie,
- „Wyścigi rzędów” – mini zawody na holu przedszkolnym z elementami rywalizacji w starszakach,
- „Muzyczna gimnastyka” – codzienne zabawy ruchowe z muzyką,
- „Stacje sportowe” w ogrodzie: skoki przez przeszkody, zabawy ruchowe z chustą animacyjną, slalom biegowy z toczeniem piłki, skoki na skakance, przekładanie szarfy, rzut piłką do kosza, gra w tenisa ziemnego, gra w gumę.
Celem sportowego tygodnia było: rozwijanie koordynacji, zwinności i ogólnej sprawności fizycznej dzieci, integracja przedszkolaków, nauka współpracy zespołowej, wdrażanie do zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z przegraną oraz promowanie aktywności fizycznej jako dobrej zabawy.
