W Muzeum Farmacji
19.05.2026r. dzieci z najmłodszej grupy, Tuptusiów, wybrały się na wycieczkę do mieszczącego się przy Placu Wolności Muzeum Farmacji.
Maluszki od samego wejścia były oczarowane znajdującymi się w muzeum eksponatami! Szeroko otwartymi oczami śledziły wystroje kolejnych sal, po których oprowadzała nas nasza opiekunka. Uważnie słuchały i rozglądały się po wszystkich pomieszczeniach, w których aż gęsto jest od wszelkiego rodzaju buteleczek, pojemniczków i sprzętów aptekarskich. Dzieciom wyjątkowo spodobał się starodawny inhalator oraz szkło z dodatkiem uranu! Na koniec pani zademonstrowała Tuptusiom trzy szybkie, ale bardzo efektowne eksperymenty- w małej fiolce powstał prawdziwy wulkan! Wizyta w Muzeum Farmacji wzbudziła wiele pozytywnych emocji, mamy ogromną nadzieję, że kiedyś tam powrócimy!!!
Korzystając z pięknej pogody maluszki zwiedziły znajdujący się nieopodal Muzeum Farmacji Pasaż Róży, a ilość rozświetlonych promieniami słońca lusterek zaskoczyła wszystkie dzieci!!!
