Wycieczka do Michałówki
09 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka całe nasze przedszkole wybrało się do gospodarstwa agroturystycznego ,,Michałówka’’. Nasze przedszkolaki były bardzo podekscytowane podróżą autokarem oraz czekającymi na nie atrakcjami.
Na miejscu zjedliśmy drugie śniadanko, a potem podzieleni na grupy wyruszyliśmy na zwiedzanie gospodarstwa. Wybraliśmy się w niezwykle ekscytującą podróż traktorem, podziwialiśmy zwierzątka z minizoo – bardzo towarzyskie kucyki oraz niezwykle sympatyczne alpaki, a następnie uczestniczyliśmy w tematycznych warsztatach.
Podczas zajęć kulinarnych nasze przedszkolaki chętnie odpowiadały na zadawane im pytania na temat składników potrzebnych do wyrobienia ciasta na chleb. Dzieci poznały różne rodzaje zbóż oraz etapy przygotowania chleba. Następnie same wyrabiały ciasto z mąki żytniej oraz dosypywały do niego wybierane przez siebie dodatki w postaci różnych nasion oraz z podekscytowaniem oczekiwały, aż chlebki się upieką.
Dzieci bardzo chętnie przeniosły się także do krainy Indian. Wysłuchały opowieści na temat plemion indiańskich, poznały ich zwyczaje i tradycje, które szczególnie podziałały na wyobraźnię dzieci. Przedszkolaki obejrzały także wiele ciekawych przedmiotów, którymi posługiwali się Indianie oraz poznały znaczenie symboli, totemów i znaków. Największe emocje wzbudziło jednak nadawanie indiańskich imion, malowanie twarzy oraz wspólne budowanie indiańskich Tipi w wiosce Indian.
Nie zabrakło także czasu na zabawę w towarzystwie kolegów i koleżanek. Po smacznym obiadku nadszedł czas powrotu do przedszkola.
Uważamy, że bardzo aktywnie i miło spędziliśmy ten dzień, a uśmiechy naszych przedszkolaków były tego najlepszym dowodem. Życzymy wszystkim przedszkolakom, aby zawsze były tak radosne i chętnie poznawały świat!
