Wycieczka na Lotnisko
15.05.2026r. dzieci z najmłodszej grupy zaprosiły Tuptusie z Przedszkola Miejskiego nr 39, aby wspólnie uczestniczyć w wycieczce autokarowej do Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi.
Nasze kochane maluszki miały okazję zwiedzić lotnisko „od podszewki”! Najpierw przeszły szczegółową kontrolę osobistą- musiały zdjąć kurteczki, a niektórzy nawet buty! Następnie lotniskowym autobusem przejechały do hangaru, gdzie swój garaż mają małe samoloty, na których piloci uczą się latać. Dzieci mogły z bliska obejrzeć flotę Bartolini Air! Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w siedzibie Lotniskowej Straży Pożarnej- wielkość wozów zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, a zjazd strażaka po rurze rozbudził wyobraźnię każdego przedszkolaka- nagle każdy chciał zostać strażakiem! Podczas przejazdu autobusem Tuptusie spotkały sokolnika w trakcie pracy- wraz z sokołem oraz psem pilnowali płyty lotniska, ponieważ zbliżał się czas odlotu samolotu. Stojąc w bezpieczniej odległości dzieci mogły prześledzić start samolotu- zobaczyć i usłyszeć!!! Będąc na lotnisku maluszki miały także okazję zwiedzić terminale przylotu oraz odlotu, obserwować z bliska pracowników lotniska, ale również zobaczyć wszystkie ogromne maszyny i pojazdy niezbędne w pracy na lotnisku.
Wycieczka do Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi podobała się wszystkim obecnym Tuptusiom, dzieci spisały się na medal!!!
