Zakończenie Roku 2025/2026
16 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego. Był to wyjątkowy dzień zarówno dla Juniorów żegnających przedszkole jak i ich Rodziców oraz całej kadry pedagogicznej. Szczególne emocje towarzyszyły najstarszym przedszkolakom, którzy po wakacjach rozpoczną nowy etap edukacyjnej drogi – naukę w szkole podstawowej.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych gości przez nauczycielkę grupy IV-ej Barbarę Chmielewską-Podsiadły, która podsumowując miniony rok, podziękowała Dzieciom, Rodzicom, pani Dyrektor oraz Pracownikom przedszkola za zaangażowanie, współpracę i wspólnie owocnie spędzony czas.
Następnie Juniorzy zaprezentowali program artystyczny, w którym piękny polonez, walc oraz wzruszające piosenki i wiersze wywołały łzy wzruszenia oraz gromkie brawa publiczności.
Na zakończenie części artystycznej starszaki usłyszały wzruszające słowa pożegnania od pani Dyrektor, która wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Również dzieci z grupy Żaczków przygotowały pożegnanie dla swoich starszych kolegów.
Wielką niespodziankę przygotowali Rodzice naszych przedszkolaków, którzy przygotowali dla dzieci wyjątkowe przedstawienie na podstawie wiersza Rzepka autorstwa Juliana Tuwima. Barwna inscenizacja, pełna humoru i zaangażowania dostarczyła wszystkim wielu radości oraz przypomniała, jak ważna jest współpraca i wzajemna pomoc.
Dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas, kreatywność i stworzenie niezapomnianej atmosfery, która zachwyciła zarówno Dzieci jak i Pracowników przedszkola.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców oraz Pracowników przedszkola. Był to również czas na rozmowy, wspólne zdjęcia i refleksje nad kończącym się rokiem.
