Zakończenie Roku Przedszkolnego – Żaczki i Juniorzy
Pomimo, iż dzieci były już myślami na wakacjach, pilnie i zaangażowaniem uczyły się swoich ról
i piosenek, żeby się pożegnać z przedszkolem na czas letniego wypoczynku. A Juniorzy jeszcze zawzięcie ćwiczyli kroki Poloneza... I nadszedł ten długo oczekiwany dzień!
16.06.2026r. odbyła się na holu przedszkola przepiękna uroczystość - Zakończenie Roku Przedszkolnego dla dzieci z grupy Żaczków oraz Juniorów. Przedszkolaki w eleganckich, galowych strojach wystąpiły przed Panią Dyrektor, Wicedyrektor, nauczycielkami, rodzicami oraz pracownikami obsługi. Żaczki pięknie pożegnały koleżanki i kolegów odchodzących do szkoły śpiewając piosenkę pt. „Starszaki kochane” oraz recytując przydzielone role. Na oficjalne pożegnanie przedszkolaki „przybiły sobie jeszcze piątkę”!
Dzięki ogromnej pracy włożonej przez dzieci podczas przygotowań do uroczystości starszaki pięknie zaśpiewały przygotowane piosenki, mimo, iż były one wzruszające. Perfekcyjnie zatańczyły również „Poloneza”! W galowych, biało - granatowych strojach, wyglądali bardzo elegancko. Łzy wzruszenia pojawiły się na niejednej buzi, zarówno rodziców jak i dzieci.
Nasi kochani Juniorzy byli z nami przez cztery niesamowite lata! W tym czasie dzieci dojrzały, rozwinęły się manualnie oraz edukacyjnie, a przede wszystkim nabrały niezwykłej pewności siebie!
Starszaki pięknie i wzruszająco pożegnali się z Przedszkolem: podziękowali Pani Dyrektor
i Wicedyrektor za wsparcie, troskę i otwarte serca. Wszystkim nauczycielkom za nieustającą opiekę i przekazaną wiedzę, pracownikom obsługi za codzienne uśmiechy i pomoc w każdej sytuacji. Pani intendentce i pracownikom kuchni za pyszne i zdrowe posiłki oraz Panu konserwatorowi za wszelkie naprawy i prace na rzecz bezpieczeństwa. Nie zabrakło również podziękowań dla specjalistów: logopedy i psychologa. Juniorzy w małym, ale pięknym geście obdarowali wszystkich pracowników kwiatami.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor. W pięknych słowach podziękowała Żaczkom i Juniorom za postawę powagi i chwile wzruszeń. Życzyła starszakom samych sukcesów i powodzenia na dalszej ścieżce edukacji. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor, składając gratulacje, wręczyła Dyplomy Ukończenia Przedszkola oraz książki dla dzieci kończących edukację przedszkolną, a Żaczki zostały nagrodzone Dyplomami Ukończenia Grupy.
Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego przebiegła w podniosłej, wzruszającej i przyjaznej atmosferze.
Po uroczystości dzieci z grupy Żaczków i Juniorów wraz z Rodzicami udali się do swoich sal na ostatni już w tym roku przedszkolnym poczęstunek.
Wszystkim Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za kolejny rok współpracy, nieco inny niż wszystkie do tej pory. Życzymy radosnych wakacji upływających na kreatywnym lenistwie!!!
POWODZENIA W SZKOLE – NASI ABSOLWENCI!
